۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

کدام سبک دکوراسیون آشپزخانه را میپسندید؟

زمانی که قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را داشته باشید، دکوراسیون آشپزخانه بیشترین اولویت را در هنگام انتخاب و خرید دارد. اشپزخانه بی شک یکی از مهم ترین بخش های خانه بوده که انواع متفاوتی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع دکوراسیون آشپزخانه بپردازیم و مدل های مختلف آنرا بررسی کنیم.

انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه

همانطور که گفتیم آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های خانه میباشد. به دلیل رفت و آمد فراوان و همینطور در چشم بودن این بخش، باید از دکوراسیون و طراحی مناسب استفاده شود تا حس خوبی را به اعضای خانه منتقل کند. اما بنظر شما کدام سبک دکوراسیون آشپزخانه برای شما مناسب است؟

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از پرطرفدار ترین سبک های دکوراسیون بوده که میتوان گفت هیچوقت از مد نمی افتد. بطور کلی آشپزخانه های کلاسیک بصورت مستطیل یا مربعی ساخته میشوند تا فرمول قدیمی خانه هارا حفظ کند.

در سبک کلاسیک بیشتر از چوب استفاده میشود. استفاده از چوب با رنگ های بلوطی و عنابی میتواند یکپارچگی بیشتر و بهتری را به ارمغان بیاورد. اگر قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید باید بدانید که نباید در دکوراسیون کلاسیک زیاد به زرق و برق پرداخته و روح و حس کلاسیک را از بین ببرید.

تمام پیچیدگی یک آشپزخانه کلاسیک منحصر به معرق و منبت کاری‌های فراوان روی کابینت‌ها می شود؛ البته شما مجبور نیستید حتما از طرح‌های رومی برای کابینت‌های آشپزخانه کلاسیکتان استفاده کنید. این را هم بدانید که در آشپزخانه‌های کلاسیک می‌توانید از یک میز چوبی و دو تا چهار صندلی استفاده کنید.

دکوراسیون مدرن

این نوع از دکوراسیون آشپزخانه از نامش پیداست. در این نوع طراحی باید از انواع ایده های مدرن و چیدمان امروزی استفاده کرد. کابینت هایی بدون قاب و تخته و استفاده از رنگ های روشن مینیمال چیزی است که دکوراسیون مدرن را به ما معرفی میکند.

بر خلاف سبک کلاسیک، در طراحی مدرن باید از رنگ ها و نمایش براق استفاده کرد. کمتر دکوراسیونی دیده میشود که دارای المان های مات و تیره باشد. برای این نوع از دکوراسیون با پیچیدگی خاصی روبرو نیستیم. تمامی سطوح صاف و صیقلی هستند و حس آرامش و راحتی را به خوبی القا میکنند.

سبک آشپزخانه مدیترانه ای

روحیه اصلی دکوراسیون مدیترانه ای را رنگ های گرم و شاد و خطوط ضخیم شکل میدهند. برای ایجاد یک دکوراسیون مدیترانه ای باید از خطوط منحنی و قوس دار در کنار رنگ هایی گرم مانند زرد استفاده کنید. کابینت ها در این نوع طرح نیز از نوع چوبی هستند اما باید از رنگ هایی مناسب با تم اشپزخانه استفاده شود.

بسیاری از طراحان داخلی در آشپزخانه مدیترانه‌ای از سقف‌هایی با تیر چوبی بهره می‌برند. گل، گلدان های سبز برگ و نورهای زرد در چیدمان این آشپزخانه‌ها حرف اول را می‌زند. آشپزخانه مرکز خانه در همه کشورهای مدیترانه‌ای محسوب می‌شود.

کدام سبک دکوراسیون آشپزخانه را میپسندید؟ | خرید ملک منطقه 1 تهران | املاک شمرون

سبک دکوراسیون معاصر

میتوان گفت که این سبک شباهت فراوانی به سبک مدرن دارد. اما در دکوراسیون آشپزخانه مدرن میتوانید از ایده ها و نماهای جدیدتر و متفاوت تری نیز استفاده کنید. خطوط صاف، رنگ های روشن و خنثی و در نهایت لبه های برش خورده و تیز از نشانه های این نوع دکوراسیون هستند.

معمولا دکوراسیون این آشپزخانه‌ها از ویژگی‌های ساده استفاده می‌شود. استفاده از استیل و وسایلِ آشپزخانه سفید در این سبک از آشپزخانه بیشتر دیده می‌شود، البته امکان دیدن رنگ‌ها و متریال‌های زیادی در این سبک از آشپزخانه وجود دارد. رنگ‌هایی که امروزه در آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود، رنگ‌های خاکستری و خنثی هستند.

شما کدام سبک دکوراسیون آشپزخانه را میپسندید؟

در این مقاله به شما عزیزان که قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید انواع دکوراسیون آشپزخانه را معرفی کردیم. همچنین توضیحی مختصر در خصوص هر نوع دکوراسیون ارائه دادیم. در نهایت این شما هستید که باید بهترین نوع دکوراسیون را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. شما عزیزان میتوانید جهت مشاهده راهنمایی های دیگر و اخرین اخبار پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.منتشر شده در ۱۴۰۲/۱۱/۰۹