۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

نکات مهم در خرید خانه وام دار

خرید خانه وام دار یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که نمیتوانند وام مسکن دریافت کنند. با این که شرایط دریافت وام مسکن در حال حاضر بسیار بهتر شده اما باز هم هستند افرادی که در لیست واجدین شرایط وام مسکن قرار نمیگیرند. در این مقاله قصد داریم به روش جایگزین یعنی خانه وام دار بپردازیم. پس اگر شما هم قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا خانه وام دار؟

در ابتدا بگذارید به تعریف خانه وام دار بپردازیم. خانه وام دار به خانه ای گفته میشود که فروشنده برای خرید و یا ساخت آن وام دریافت کرده و سند خانه را در رهن بانک گذاشته است. مهم ترین مورد این است که سند ملک در دست فروشنده نیست و نمیتواند ملک را به نام شما بزند.

اما چرا خرید خانه وام دار بهتر است؟ خانه وام دار نیاز به بودجه کمتری برای خرید دارد. شما بخشی از پول را به فروشنده پرداخت کرده و مابقی را بصورت قسطی به بانک پرداخت میکنید. همین موضوع سبب میشود که هم در ابتدا پول کمتری پرداخت کنید و هم باقی مانده را بصورت قطره ای و اقساطی پرداخت کنید. این نوع خرید ملک برای خانه اولی ها میتواند بسیار مناسب باشد.

مزایای خرید خانه وام دار

اگر شما هم قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید و به دنبال خانه وام دار هستید باید با مزایای آن اشنا شوید. مهم ترین مزیت این است که برای خرید ملک نیاز به سرمایه کمتری دارید. مورد دوم این است که برای پرداخت الباقی عجله ای نبوده و بدون نگرانی میتوانید اقساط را پرداخت کنید. برای فروشندگان نیز این روش بهتر است زیرا این نوع خانه ها سریعتر فروش میروند.

نکات مهم در خرید خانه وام دار | خرید ملک منطقه 1 تهران | املاک شمرون

معایب خرید خانه وام دار

در بسیاری از جهات خرید خانه وام دار سودمند است. اما مهم ترین عیب این نوع خرید گرو بودن سند است. تا زمانی که اقساط بصورت کامل پرداخت نشوند، سند در اختیار شما قرار نمیگیرد. به همین دلیل این نوع خانه را باید بصورت وکالتی خریداری کرد. فروشنده به شما وکالت بلاعزل میدهد تا بتوانید پس از آزادسازی سند، آنرا به نام خود کنید.اگر قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید باید بدانید که این نوع معامله زمینه خوبی برای کلاهبرداران نیز ایجاد میکند. از آنجایی که سند خانه بصورت رسمی به شما منتقل نمیشود، فروشنده میتواند خانه را به چندین نفر فروخته و فرار کند.

انتقال وام

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از انواع کلاهبرداری، انتقال وام است. در این روش فروشنده و خریدار به بانک مراجعه کرده و بخشی از وام را بصورت یکجا پرداخت میکنند. با اینکه سند در رهن بانک میماند اما وام به نام خریدار منتقل میشود. همچنین بانک نامه ای میدهد که با استفاده از آن میتوان فرآیند تغییر سند را انجام داد.

سخن آخر

عزیزانی که قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارند شاید این روش را بهترین روش برای خرید خانه بدانند. اما باید در تمامی مراحل خرید خانه وامی توجه کافی داشت. بهتر است که برای جلوگیری از مشکلات از انتقال وام استفاده کرد. شما عزیزان میتوانید جهت خرید ملک و مشاهده فایل ها با مشاورین املاک شمرون در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع از آخرین فایل ها و اخبار، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.منتشر شده در ۱۴۰۲/۱۲/۱۷