۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک چیست

یکی از مواردی که در سال های اخیر مورد استقبال سرمایه داران قرار گرفته است،سرمایه گذاری جمعی است. سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن راهی متفاوت برای مشارکت در ساخت و خرید مسکن است. البته باید اشاره کرد که این روش برای افراد تازه کار مناسب نبوده و نیاز به اطلاعات کافی دارد. در این مقاله قصد داریم نکات و معرفی کامل در خصوص سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن برای شما عزیزان داشته باشیم. پس اگر قصد خرید ملک الهیه را دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

سرمایه گذاری جمعی چیست ؟

در ابتدا به معرفی سرمایه گذاری جمعی بطور کلی میپردازیم. سرمایه‌گذاری جمعی عبارت است از تامین سرمایه از طریق چند فرد یا چند گروه برای یک پروژه مشخص. معمولا این سرمایه‌گذاری بیشتر برای کارآفرینان و شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌ها اتفاق می‌افتد.

پس از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۸ میلادی به علت تمایل کم بانک‌ها به وام دادن. شرکت‌های نوپا و کارآفرینان به دنبال راه دیگری برای تامین سرمایه کار خود رفتند. در این حالت چند سرمایه‌دار پس از بررسی ایده‌های کارآفرینان شروع به سرمایه‌گذاری جمعی برای این پروژه‌ها می‌کنند. این سرمایه‌گذاری به طور معمول در کارهایی با محوریت کسب و کار اینترنتی به تحقق می‌پیوندد.

در ایران این سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه استارت‌آپ‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. همانگونه که اطلاع دارید ، در سال‌های گذشته صنعت استارت‌آپ ایران پیشرفت چشمگیری داشته است. هزاران جوان نخبه با ایده‌های گوناگون در زمینه‌های مختلف سعی دارند به آرزوی خود برسند. آرزوهایی که بدون سرمایه‌گذاری به تحقق نمی‌پیوندد. در این میان سرمایه‌داران با اعتماد به این جوان‌ها و ایده‌هایشان، پس از بررسی‌های همه جانبه شروع به سرمایه‌گذاری می‌کنند. به طور معمول هر سرمایه‌دار بخشی از مسئولت سرمایه‌گذاری را قبول می‌کند.

(( جهت خرید ملک الهیه ، با مشاورین املاک شمرون در تماس باشید ))

سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک

سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک چیست؟ به نوعی مشارکت از افراد سرمایه گذار برای ساخت و خرید یک ملک گفته میشود. هر فرد بطور مشخص و توافقی در یک پروژه سرمایه گذاری کرده و با دیگران شریک میشود. در برخی از مواقع نیز افرادی که بودجه لازم را ندارند ، از کمک دیگر افراد استفاده میکنند.

پس از سوددهی پروژه و تکمیل ساخت مسکن. هر یک از سرمایه گذاران با توجه به مقدار سرمایه گذاری خود ، سود دریافت میکنند. برای درک دقیق تر این موضوع یک مثال را بررسی میکنیم.

تصور کنید که فردی صاحب یک خانه بزرگی است و می‌خواهد آن را بفروشد. اما متوجه می‌شود اگر خانه خود را به طور کامل بازسازی کند درصد قابل توجهی برروی قیمت خانه می‌رود. در این میان شخص صاحب ملک پول کافی برای انجام بازسازی را ندارد. با کمک گرفتن این کار را انجام می‌دهد.در نهایت هر یک با توجه به آورده خود میزان مشخصی سود  پس از فروش خانه بدست می‌آورند. اگر شما هم قصد خرید ملک الهیه را دارید ، در ادامه با مزایای این نوع سرمایه گذاری با ما همراه باشید.

مزایای سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک

مهم ترین دلیل برای سرمایه گذاری هر فرد،بهره بردن از سود آن است. بطور کلی میتوان گفت که سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک از سوددهی زیادی برخوردار است. میتوان گفت که میزان سوددهی میانگین ۱۴ تا ۲۰ درصد است و میتواند بیشتر نیز باشد.

سرمایه گذاری در حوزه مسکن میتواند کارنامه ای درخشان را برای شما ایجاد کند. این موارد میتواند رزومه ای مناسب باشد. همچنین سبب میشود که شرکای بیشتری برای پروژه های آینده خود جذب کنید. مورد آخر این است که این نوع سرمایه گذاری دردسر نداشته و امنیت بالایی دارد.

جمع بندی نهایی

در این مقاله به معرفی و بررسی سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک پرداختیم. شما عزیزان میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ملک الهیه با مشاورین با تجربه املاک شمرون در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های ما ، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۸/۳۰