۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

روش های پرداخت پول خرید ملک

معاملات املاک همیشه پیچیدگی های مخصوص به خود را داشته و دارند. فرآیند توافق طرفین ، نوشتن مبایعه نامه ، پیگیری های قانونی ، سند و پرداخت از اصلی ترین و مهم ترین مواردی هستند که خرید ملک نیاوران باید به آنها توجه شود. پرداخت پول برای خرید و فروش املاک میتواند انواع متفاوتی داشته باشد . توجه به قوانین برای پرداخت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به واسطه همین موارد میتوان از کلاهبرداری ها جلوگیری کرد. اگر شما هم به دنبال خرید ملک هستید ، تا انتهای این مقاله روش های پرداخت پول خرید ملک همره ما باشید.

رعایت قوانین برای پرداخت خرید ملک

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از هرگونه مشکل و کلاهبرداری ، قوانینی برای پرداخت ملک وجود دارد. این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکند که معامله تکمیل نشده و طرفین به توافق نرسند. البته باید ذکر کنیم که بطور کلی قانونی برای نحوه پرداخت املاک وجود ندارد و تنها نحوه انتقال پول از دارای شیوه های قانونی و اداری میباشد. انتقال پول به واسطه کانال های امن و قانونی از مشکلات جلوگیری میکند.

به طور خلاصه تمامی مشاورین املاک در فرآیند خرید ملک ، نکات مرتبط با خرید و نحوه پرداخت را به طرفیت گوشزد میکنند. به همین دلیل استفاده از یک مشاور املاک حرفه ای و با تجربه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توصیه ما به شما کمک گرفتن از مشاورین مجرب املاک شمرون برای خرید ملک نیاوران است.

توافق در نحوه پرداخت

برای خرید ملک باید ابتدا توافقی میان طرفین صورت بگیرد. مفاد این توافق میتواند در مبایعه نامه نیز ذکر شود تا فرم قانونی تری به خود بگیرد. بطور معمول در مبایعه نامه ذکر میشود که باید مبلغی از هزینه کلی بعنوان بیعانه به فروشنده پرداخت شود. این مقدار میتواند توافقی باشد. در مبایعه نامه زمان پرداخت کل پول نیز باید مشخص شود تا طرفین ملزم به پیگیری امور مرتبط به خود باشند.

روش های مرسوم برای پرداخت پول خرید ملک

در ادامه قصد داریم دو روش کلی برای پردخت پول خرید ملک را بررسی کنیم. البته توجه داشته باشید که نحوه پرداخت به توافق طرفین بستگی داشته و میتوان از روش های متفاوتی برای پرداخت نهایی استفاده کرد.

چک عادی : صاحب حساب که همان خریدار ملک است ، باید چک عادی را به فروشنده ارائه بدهد.

ورق چک بانکی تضمین شده : این نوع از چک به چک رمزدار نیز معروف است. چک بانکی امنیت بیشتری داشته و بانک تضمین میکند که پرداخت پول بدون مشکل صورت بگیرد. توصیه میکنیم که برای خرید ملک نیاوران ، از چک بانکی استفاده کنید.

در صورت عدم توافق چه باید کرد ؟

طبق عرف تحویل ملک ، سازندگان یا مالکین موظف هستند که به محض انتقال سند ، ملک را تحویل دهند. حال اگر طبق قرارداد مشارکت، مثلا شما در شمال تهران یعنی منطقه ۱ و منطقه ۳، زمین و ملک خریداری کرده باشید. و پیمانکار یا مالک آپارتمان، در موعد مقرر ساختمان را تحویل شما ندهد چه کنیم؟ در این حالت با عدم تحویل ملک توسط فروشنده مواجه شده اید، لذا صورت جلسه تحویل ملک به مالک را آماده داشته باشید تا در مراحل قانونی استفاده شود.

سخن آخر

در این مقاله به یکی از اصلی ترین موضوعات یعنی پرداخت پول خرید ملک پرداختیم و بطور کلی آنرا بررسی کردیم. شما عزیزان با کمک گرفتن از مشاورین املاک شمرون میتوانید خرید ملک نیاوران خود را بدون مشکل انجام بدهید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، ارتباط با پشتیبانی و مشاوره با مشاورین شمرون در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های ما ، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال کنید.

 بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۸/۱۳