۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

خرید ملک الهیه | قیمت ملک الهیه

الهیه تهران یکی از مناطق با آب و هوای خوب و مناسب بوده که بعنوان مناطق لوکس تهران در نظر گرفته میشود. بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک الهیه هستند زیرا خانه های این منطقه بسیار لوکس بوده و امکانات بالایی نیز دارد. اگر به دنبال خرید ملک در تهران هستید، میتوانید الهیه را در اولویت خرید خود قرار بدهید.

محله الهیه کجاست؟

اگر قصد خرید ملک الهیه را دارید بهتر است بیشتر با این ناحیه و پیشینه آن آشنا شوید. الهیه که در منطقه ۱ تهران قرار دارد، یکی از مناطق لوکس و درجه یک تهران است. این محله در مجاورت مناطق تجریش، امانیه، زعفرانیه و محمودیه قرار دارد و به طور کلی میتوان دسترسی کاملی از این محله به مناطق دیگر داشت.

الهیه در منطقه یک و ناحیه ۷ تهران و در بخش جنوبی میدان تجریش قرارگرفته است. منطقه الهیه در همسایگی محله‌های تجریش، پل رومی، قیطریه، زرگنده. محله حکمت، محله باغ فردوس، محله آرارات و کاووسیه قرار گرفته است. منطقه الهیه تهران به دلیل وسعتی که دارد.

یکی از مهم ترین ویژگی های الهیه که خریداران ملک الهیه را مجاب میکند، آب و هوای مناسب و دسترسی به امکانات رفاهی میباشد. الهیه در ابتدا باغی بزرگ متعلق به بانو فخرالدوله بود. که بعد ها به جعفر الهی فروخته میشود. به همین دلیل این ناحیه الهیه نام میگیرد.

بافت انسانی و جمعیت الهیه

همانطور که گفته شد الهیه در ابتدا باغ بوده و در آن سازه ویلایی و خانه وجود نداشت. به همین دلیل در ابتدا به آن توجه خاصی نمیشد. اما به مرور و محبوبیتش به دلیل آب و هوای خوب مورد توجه قرار گرفته. و فرآیند ساخت خانه و ملک در آن آغاز شد.

این محله که در گذشته منطقه ای با جمعیت بسیار کم بود تبدیل به یکی از پر جمعیت ترین محله های تهران شد. الهیه همچنین از ساختمان های دیپلماتیک بسیاری تشکیل شده است. و دارای موقعیت حساسی می باشد؛ با این حال این موضوع هیچ تاثیری در کم شدن ترافیک و شلوغی این محله نداشته است.

آب و هوای منطقه الهیه

اگر قصد خرید ملک الهیه را دارید شاید آب و هوای آن اولویت اول شما برای خرید باشد. این محله به دلیل آنکه باغ ها و فضای سبز بسیار زیادی دارد، از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. البته باید توجه داشت که در حال حاضر تعداد باغ ها کمتر شده.و به مقدار خانه ها و آپارتمان های مسکونی افزوده شده است.

خرید ملک الهیه | قیمت ملک الهیه | املاک شمرون

خیابان های مهم الهیه

بسیاری از افراد این محله را با خیابان فرشته میشناسند. به این دلیل که این خیابان لوکس ترین و اعیان نشین ترین خیابان در الهیه است. اما این منطقه خیابان های دیگری نیز دارد که به مناطق مختلف دسترسی دارند. در ادامه به معرفی خیابان های اصلی و مهم الهیه میپردازیم.

  • خیابان پارسا
  • خیابان سروستان
  • خیابان چناران
  • خیابان مریم
  • خیابان شریفی منش
  • خیابان فرشته
  • خیابان تختی
  • خیابان بوسنی و هرزگوین

خرید ملک الهیه

افرادی که به دنبال سکونت در تهران هستند و یا قصد سرمایه گذاری در تهران را دارند، میتوانند خرید ملک الهیه را در اولویت خود قرار بدهند. این ناحیه با داشتن بافت ساختمانی مناسب و همینطور آب و هوای عالی و در نهایت دسترسی به نقاط تفریحی و گردشگری یکی از بهترین محله ها برای خرید ملک میباشد.

دسترسی به منطقه الهیه

یکی از مهم ترین نکته ها در زمان خرید ملک علاوه بر قیمت و کیفیت، دسترسی به نقاط دیگر شهر میباشد. منطقه الهیه نیز در این مورد دسترسی های کامل داشته و شما میتوانید از سیستم های حمل و نقل عمومی استفاده کنید. ایستگاه های قیطریه و مترو صدر شما را با مترو به منطقه الهیه میرسانند. همچنین ایستگاه بی آر تی تجریش نیز شمارا به این محله میرساند.

ارزش خرید ملک الهیه

همانطور که گفتیم الهیه با داشتن خانه های لوکس و گران قیمت، امکانات رفاهی بالا، آب و هوای مناسب و دسترسی به نقاط گردشگری و تفریحی یکی از بهترین مناطق برای خرید ملک میباشد. شما عزیزان میتوانید خرید ملک الهیه را در اولویت قرار داده. تا در بهترین منطقه تهران صاحب خانه شوید. شما عزیزان میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده فایل های الهیه، با مشاورین املاک شمرون در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و فایل ها، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.بروز رسانی در ۱۴۰۳/۰۳/۰۷