۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

معرفی منطقه الهیه تهران | خرید ملک الهیه

الهیه یکی از مناطق خوش آب‌‌ و هوای تهران به شمار می­رود که همواره نظر افراد اعیان‌نشین را به خرید ملک الهیه جلب کرده است. این منطقه لوکس و مرفه­ نشین در منطقه ۱ تهران واقع شده است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به معرفی و بررسی تاریخچه، ویژگی­ها، امکانات و دسترسی­های این محله زیبا بپردازیم؛ پس اگر به دنبال خرید ملک منطقه ۱ تهران هستید، این مطلب را از دست ندهید.

منطقه الهیه در کجای تهران قرار دارد؟

منطقه الهیه به علت وسعت خود، نگین تهران نام گرفته است، مهم‌ترین علت این نام‌گذاری مشرف شدن از شمال غرب با محله باغ فردوس، از سوی غرب با محله امانیه، از سمت جنوب با محله زرگنده و از شرق نیز با محله‌های قیطریه و حکمت همسایه است. یکی از معروفترین خیابان­های الهیه، خیابان فرشته است که بسیاری از علاقه­مندان به خرید ملک فرشته را به خود جذب می­کند.

بزرگراه‌های شهید صدر در جنوب، شهید مدرس در غرب و خیابان­های ولی­عصر در غرب و شریعتی در شرق آن واقع است که اگر از این خیابان به قسمت شرق آن بروید به زمین‌های قیطریه می‌رسید. در قسمت جنوب و جنوب غربی آن، باغ سفارت روسیه، و در مرز بین آن‌ها محله زرگنده واقع شده است. خرید ملک الهیه با داتشتن آپارتمان­ها و برج‌های لوکس خود، بهترین گزینه برای اقشار مرفه جامعه است.

تاریخچه منطقه الهیه

حدود ۹۰۰ سال پیش، مردم مناطق باغ جشن گلشن و گل باوکن به اطراف مرقد امام ‌زاده صالح(ع) کوچ کرده و چادرهای خود را در آن‌جا بساط کردند. با گذشت زمان، چادرها جای خود را به خانه‌های گلی دادند تا آن‌ که به دستور طغرل سلجوقی بر روی این زمین‌ها کاخی ساخته شد تا حاکمان در تابستان جهت استراحت و تفریح به آنجا بیایند.

منطقه الهیه که در آن زمان اسمی نداشت، جزء زمین‌های منطقه طجرشت محسوب می‌شد که بعدها نام آن به تجریش تغییر پیدا کرد. در قدیم منطقه الهیه را با نام خورآذین می‌شناختند که به معنای شایسته است. زمین­های آن همگی متعلق به محترم الدوله همسر امین الدوله بوده است که پس از خرید آنها توسط میرزا جعفر حکیم الهی، به الهیه تغییر نام داد.

خیابان­های مهم منطقه الهیه

از خیابان­های مهم منطقه الهیه می­توان از خیابان­های فرشته، تختی، جردن، پارسا، چناران، سروستان، مریم، واثق، نوری، کوهیار، نمازی، کامران، صحرا، احمد لطیفی، مبشر، مهدیه، خزر، شریفی منش، آقابزرگی، شاهد و دشت یار، و بوسنی و هرزگوین نام برد. از میان این خیابان­ها، خرید ملک فرشته در میان علاقه­مندان به خرید ملک الهیه بسیار محبوب است.

دسترسی­های منطقه الهیه

  1. مترو

برای این منظور باید از خط ۱ مترو در خیابان شریعتی، متروی قیطریه و متروی بزرگراه شهید صدر برای رفتن به محله الهیه استفاده نمایید.

  1. BRT

اتوبوس­های (BRT) در مسیر تجریش _ راه‌آهن بهترین گزینه برای شما هستند.

  1. ماشین شخصی

برای این منظور شما می­توانید از طریق بزرگراه شهید مدرس و بزرگراه شهید صدر به منطقه الهیه دسترسی داشته باشید.

برج­های معروف منطقه الهیه

برج­های معروف این منطقه عبارتند از: برج مسکونی الهیه، برج نگین و برج بیژن که بسیاری از دوستداران خرید ملک الهیه، این برج­ها را برای زندگی انتخاب می­کنند.

معرفی منطقه الهیه تهران | خرید ملک الهیه | املاک شمرون

امکانات منطقه الهیه

شرایط رفاهی موجود در هر منطقه، مورد مهمی است که شما باید پیش از خرید ملک الهیه به آنها توجه کنید. امکانات موجود در هر محله، روی قیمت و فروش املاک آن تأثیر مستقیم دارد. برای آشنایی بیشتر شما که قصد خرید ملک الهیه را دارید، مهم‌ترین آن‌ها را نام می­بریم:

  1. مراکز خرید

مرکز خرید سام سنتر، مجتمع کویین سنتر، نماد الهیه از مهم­ترین و محبوب­ترین مراکز خرید آن هستند.

  1. مراکز درمانی

مراکز درمانی و دسترسی آسان به آن‌ها از اولویت‌های انتخاب یک منطقه برای سکونت محسوب می­شود که منطقه الهیه هم از آنها بی‌نصیب نیست. مهم‌ترین مراکز درمانی آن از جمله بیمارستان اختر، بیمارستان دامپزشکی الهیه، و کلینیک درمانی مانی جمالی است.

  1. مراکز تفریحی

این منطقه دارای مراکز تفریحی بسیاری از جمله باغ فردوس، قصر سنگی، موزه موسیقی، موزه دکتر حسابی و باغ موزه هنر ایرانی می­باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شد تا علاوه بر معرفی کامل منطقه الهیه، به بررسی تمام امکانات، دسترسی­ها و فرصت­های خرید ملک الهیه در برج­های لوکس این منطقه ثروتمندنشین بپردازیم. چنانچه شما هم قصد خرید ملک منطقه ۱ تهران را دارید، می­توانید جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر، و اطلاع از قیمت­ها به سایت املاکی شمرون مراجعه نموده و یا با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت دریافت آخرین اخبار و فایل املاک، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.منتشر شده در ۱۴۰۳/۰۳/۰۷