۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

توصیه های مهم برای خرید ملک در تهران

خرید ملک و خانه یکی از مهم ترین تصمیمات و اقداماتی است که هر فرد در طول زندگی خود انجام میدهد. در صورتی که اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه وجود نداشته باشد ، این خرید میتواند به مشکلات زیادی منجر شده و تجربه ای ناخوشایند را ایجاد کند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به ذکر توصیه های مهم برای خرید ملک در تهران بپردازیم. پس اگر قصد خرید ملک نیاوران دارید ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید ملک در تهران

کلان شهر تهران بعنوان پایتخت و با داشتن موقعیت های شغلی و زندگی گسترده ، انتخاب اول برای خرید ملک است. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک در تهران هستند. وجود امکانات رفاهی بیشتر ، شرایط شغلی و همینطور مزایای پایتخت بودن از مهم ترین دلایل برای خرید ملک در این شهر میباشد.

با قیمت های روزافزون املاک ، هیچ جای ریسکی در معاملات ملکی وجود ندارد. چرا که فرد حاصل زحمات بی وقفه سالیان خود را میخواهد تبدیل به یک آپارتمان یا قطعه زمین نماید. پس بایستی معامله ای بی عیب و نقص انجام دهد.

قطعاً در صورت استفاده از مشاور و کارشناس رسمی خبره ملکی، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. کارشناس رسمی می تواند در موضوع مورد معامله از ابتدا تا انتهای کار شما را تا معامله ای خوب و مطمئن همراهی نماید.  پس برای خرید ملک نیاوران با مشاوران املاک شمرون تماس بگیرید.

از کارشناس ملکی کمک بگیرید

مشاوره گرفتن از کارشناسان ملکی خبره میتواند برای خرید ملک بسیار مفید باشد. کارشناس ملکی با داشتن اطلاعات و تجربه لازم در زمینه خرید و فروش ملک میتواند کمک فراوانی به شما بکند. همانطور که میدانید خرید ملک فرآیندی زمانبر است و نیاز به اطلاعات زیادی دارد. کارشناس املاک پازل با دانستن تمامی نکات میتواند فرآیند خرید ملک را راحت تر کرده و از بروز مشکلات جلوگیری کند.

کنترل اسناد

هر فردی که قصد خرید ملک را دارد ، باید برای تکمیل فرآیند خرید خود ، اسناد و مدارک مرتبط با ملک و صاحب ملک را بررسی کند. مهم ترین مواردی که باید کنترل شود عبارتند از :

  • نام و نام خانوادگی صاحب ملک
  • اطمینان از به نام بودن ملک به فروشنده
  • پلاک ثبتی اصلی و فرعی
  • جزئیات طبقه و سمت ملک : وقوع طبقه و قطعه بایستی با واحد تعرفه شده مطابقت داشته باشد. خیلی از افراد نحوه شماره گذاری قطعات و شروع وقوع طبقه مثلاً همکف و اول را نمی دانند. این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد و بایستی کنترل شود.
  • مساحت واحد : با مراجعه به سند تک برگ میتوان از مساحت دقیق ملک و واحد طلاع پیدا کرد.
  • وضعیت خاص ملک : ضعیت ملک می تواند وقفی باشد. ولی مد نظر ما معامله املاک طلق می باشد. یعنی هیچ منعی برای ساخت و سازهای آینده وجود ندارد. مثلاً برای املاک وقفی شما اجازه تخریب و نوسازی را فقط با کسب اجازه از اداره اوقاف دارید.

صورت مجلس تفکیکی

از مهم ترین عناصر برای هر معامله ملکی ، صورت مجلس تفکیکی است. در ابتدای این صورت مجلس خلاصه ای از مشخصات مالکین ، مشخصات پیمانکاری  و همینطور نظام مهندسی ذکر میشود. در ادامه قسمت های مشاعی و اختصاصی نیز عنوان میشود.

جالب است بدانید که سندهای تک برگ بر اساس همین صورتمجلس تفکیکی صادر و چاپ می گردند. پس بسیار حائز اهمیت می باشند. باید مشخصات سند مالکیت واحد مورد معامله را با همان قطعه مورد نظر در صورتمجلس تفکیکی مطابقت داده که کاملاً یکسان باشند. همینطور موقعیت و مشخصات پارکینگ و انباری را نیز بایستی کنترل نمود.

خرید ملک با املاک شمرون

در این مقاله به ذکر توصیه های مهم برای خرید ملک در تهران پرداختیم و مواردی را برای کنترل و بررسی ذکر کردیم .شما عزیزان میتوانید جهت خرید ملک نیاوران خود ، از مشاوره املاک شمرون استفاده کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان ، با ما تماس بگیرید.

همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های املاک ما ، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۸/۱۳