۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

تجربه زندگی در پنت هاوس

به احتمال فراوان همه ما با نام پنت هاوس آشنا هستیم و مطالب زیادی در این زمینه میشنویم. امروزه با پیشرفت ساختمان سازی و استفاده از طراحی های مدرن، شاهد افزایش پنت هاوس ها با ویژگی ها و شکل های گوناگون هستیم. در این مقاله اما قصد داریم بدانیم که تجربه زندگی در پنت هاوس چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟ پس اگر قصد خرید ملک الهیه را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پنت هاوس چیست؟

به طور کلی میتوان گفت که پنت هاوس آخرین طبقه از ساختمان های لوکس و مجلل بوده که دارای امکانات لوکس و شیک برای زندگی و اقامت میباشد. پنت هاوس ها میتوانند بصورت سفارش ساخته شده و در ان از امکانات متنوع و اختصاصی استفاده کرد.

همانطور که از ریشه لغوی این نام برمی‌آید، پنت هاوس (Penthouse) به معنای لغوی خانه نقاش است که در گذشته هنرمندان و نقاشانی از آمریکا و کشورهای اروپایی که از درآمد کمی برخوردار بودند و سرمایه‌ای حتی برای خرید خانه‌های معمولی را هم نداشتند.

از اتاقک‌های زیر شیروانی به دلیل هزینه کم آنها با توجه به نبود امکانات رفاهی و بهداشتی و تاسیساتی، برای زندگی خود استفاده می‌کردند که عموما چشم انداز زیبایی را برای آنها فراهم می‌کرد. شما عزیزان میتوانید جهت خرید ملک الهیه و پنت هاوس در الهیه با مشاورین املاک شمرون در ارتباط باشید.

ویژگی های پنت هاوس

در ادامه مقاله تجربه زندگی در پنت هاوس باید بگوییم که به طور معمول پنت هاوس ها دارای ویزگی های اختصاصی بوده که شاید در دیگر طبقات ساختمان در دسترس نباشند. یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های پنت هاوس، دید مناسب و تراس بسیار بزرگ است. این مورد سبب میشود که بتوانید دیدی کامل به کل محوطه داشته باشید.

اما باید در نظر داشته باشید که پنت هاوس مخصوص ساختمان ها و برج ها با تعداد طبقه زیاد نبوده و میتوان طراحی آنرا روی خانه هایی حتی با دو یا سه طبقه نیز پیاده سازی کرد.

قیمت بالای پنت هاوس

اگر شما هم به دنبال خرید ملک الهیه هستید باید بدانید که پنت هاوس ها لوکس ترین و گران ترین بخش های ساختمان بوده و از برچسب قیمتی بالاتری برخوردار هستند. این ویژگی در تمام دنیا مشترک بوده و در هر کشوری بخواهید پنت هاوس خریداری کنید، باید مبلغ بیشتری را بپردازید.

تفاوت در طراحی

همانطور که گفتیم اغلب پنت هاوس ها دارای طراحی اختصاصی و ویژگی های منحصربفرد هستند. همین موضوع سبب میشود که ظاهر، معماری و امکانات استفاده شده در پنت هاوس کاملا متفاوت با دیگر طبقات و واحد ها باشد. همچنین در متریال استفاده شده نیز میتوان از متریال های مرغوب تر و بهتر نیز استفاده کرد.

چشم انداز بی نظیر

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید ملک الهیه و پنت هاوس هستند، چشم انداز و زیبایی را مد نظر قرار میدهند. پنت هاوس ها دارای تراس های بسیار بزرگ و دید کاملا وسیع به محیط اطراف هستند. همین سبب میشود تا چشم اندازی فوق العاده به سمت باغ ها، دریا و یا شهر وجود داشته باشد.

معایب پنت هاوس

درست است که پنت هاوس ها واحد هایی بسیار لوکس و با بیشترین امکانات رفاهی هستند اما باید توجه داشت که حتی پنت هاوس هم دارای معایب مربوط به خود است. یکی از اصلی ترین معایب آن ارتباط کمتر با دیگر همسایگان و جدا بودن از دیگر واحد ها است.

مورد دوم که باید به آن توجه کرد این است که عموما پنت هاوس ها دارای آسانسور بوده و نمیتوان از راه پله برای جابجایی استفاده کرد. همین مورد سبب میشود که در زمان اوج رفت و آمد و شلوغی، ورود و خروج به خانه سخت شود.

در نهایت باید توجه داشت که پنت هاوس ها دارای فضای باز زیادی هستند. همین مورد سبب میشود که نگهداری و تمیز کردن آن سخت تر باشد. همچنین باید مراقب خانه در زمان انواع طوفان ها و باران و برف بود.

سخن آخر

در این مقاله به تجربه زندگی در پنت هاوس پرداختیم و مهم ترین مزایا و معایب پنت هاوس را به شما عزیزان معرفی کردیم. شما عزیزان که قصد خرید ملک الهیه و پنت هاوس را دارید میتوانید جهت خرید ملک با بهترین امکانات با مشاورین املاک شمرون در ارتباط باشید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های ما میتوانید پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.منتشر شده در ۱۴۰۲/۱۰/۰۷