۰۹۱۲۷۱۴۲۱۲۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت

با تغییر سبک زندگی شهر نشینی و افزایش رفاه شهر نشینان تمایل افراد برای مهاجرت به شهر ها مخصوصا تهران بیشتر شده است. به همین دلیل خرید ملک ولنجک و نقاط دیگر با تقاضای بسیار زیادی مواجه شده است. اما برای خرید ملک در یک آپارتمان، بنظر شما بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟ در این مقاله قصد داریم به همین موضوع پرداخته و نکات مهم در این زمینه را با شما عزیزان مرور کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای آپارتمان نشینی

همانطور که گفتیم سبک زندگی مدرن سبب شده تا تمایل افراد برای آپارتمان نشینی بیشتر از گذشته باشد. رفاه بیشتر با هزینه کمتر یکی از مهم ترین مزایای آپارتمان نشینی میباشد. نبود هزینه های حفظ و نگهداری خانه در کنار کمتر بودن وظایف مراقبتی یکی از دلایلی است که مردم به دنبال خرید ملک ولنجک و یا دیگر نقاط تهران هستند.

آپارتمان ها با داشتن امکانات رفاهی بیشتر همچون آسانسور، نگهبانی، سونا و استخر، زمین بازی و …. میتوانند تمامی نیاز های یک خانواده را برطرف کنند. برای آپارتمان هایی که بیشتر از سه طبقه باشند باید از آسانسور استفاده شود.

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت

اما همانطور که میدانید در این مقاله میخواهیم بدانیم که زمان خرید ملک ولنجک باید چه طبقه ای را برای خرید واحد انتخاب کنیم؟ بطور کلی بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟ در ادامه معیار های مهم انتخاب آپارتمان را بررسی میکنیم.

دسترسی آسان

یکی از معیار های مهم این است که بتوانید دسترسی راحتی به واحد مسکونی خود داشته باشد. بطور مثال در زمان خرابی آسانسور، زحمت و دردسر برای ساکنین طبقات بالایی بسیار بیشتر از ساکنین طبقات اول تا سوم است.

امنیت

طبقات ابتدایی ساختمان به دلیل سهولت در دسترسی می‌تواند به‌راحتی مورد سرقت قرار گیرند. به همین منظور اگر قصد سکونت در این طبقات را داشته باشید حتماً باید اقدامات امنیتی از جمله دوربین مداربسته، حفاظ در و پنجره و درهای ضدسرقت برای واحد مسکونی خود تعبیه کنید.

دمای واحد

اگر قصد خرید ملک ولنجک را دارید باید بدانید که در مقایسه طبقات ساختمان از لحاظ سرما و گرما، طبقه اول ساختمان به دلیل قرار گیری بر روی طبقه پارکینگ و خالی بودن فضای زیر آن در فصول سرد شرایط سخت تری دارد.

کف واحد مسکونی در صورتی که سیستم گرمایش از کف نداشته باشد. سرد شده و باعث مصرف بیش از حد انرژی می شود. در فصول گرم سال نیز این مشکل برای طبقات فوقانی ساختمان ایجاد می شود، زیرا به دلیل قرارگیری در ارتفاع و تابش خورشید باعث گرم شدن بیش از حد فضای داخل واحد مسکونی می شود.

بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت | خرید ملک ولنجک | املاک شمرون

صدا و آلودگی های صوتی

برای انتخاب بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت باید این نکته را در نظر داشته باشید که طبقات اول به دلیل نزدیک بودن به پارکینگ و درب ها صدای بیشتری را از محیط اطراف دریافت میکنند. اما باید این نکته را در نظر گرفت که طبقات اول میتواند برای خانواده هایی با فرزند کوچک مناسب باشد زیرا واحدی در زیر طبقه اول قرار نگرفته است.

فشار آب

فشار آب در طول روز زمانی که ساکنان در واحد های مسکونی خود مشغول زندگی هستند برای طبقات فوقانی با کمبود فشار مواجه می شود. در سال های اخیر برای رفع این معضل منبع آب همراه با پمپ برای ساختمان تعبیه میشود تا این مشکل برطرف گردد. اما با وجود این راه حل هنوز فشار آبی که در طبقات پایین وجود دارد در طبقات بالا دیده نمی شود.

بنظر شما بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت کدام است؟

در این مقاله معیار هایی را برای انتخاب بهترین طبقه آپارتمان برای سکونت به شما عزیزان معرفی کردیم. اما اولویت ها و معیار های دیگری نیز میتواند وجود داشته باشد. پس شما هم نظر خودتان را برای ما کامنت کنید. شما عزیزان میتوانید جهت خرید ملک ولنجک با مشاورین املاک شمرون در ارتباط بوده و بهترین واحد مسکونی را برای خود خریداری کنید. همچنین جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های ما، پیج اینستاگرام املاک شمرون را دنبال نمایید.منتشر شده در ۱۴۰۲/۱۱/۱۶